GABINET Pon - pt 10:00-18:00, 500 042 529

STM NOMPT POLSKA

Terapia Manualna Edukacja

Kursy terapii manualnej w ramach NOMPT PL

NOMPT PL

KRS 0000335890

O Stowarzyszeniu Terapeutów Manualnych NOMPT PL

Stowarzyszenie Terapeutów Manualnych NOMPT PL (Neurofizjologiczno Ortopedyczni Fizjoterapeuci Manualni Polska) zostało założone w 2009 przez Stanisława Legockiego (PT OMT, Instruktor MT) i dr Marka Gorczyńskiego w celu popularyzowania usług Terapii Manualnej w Polsce. Działania te realizowane są m.in. poprzez podnoszenie kwalifikacji zawodowych terapeutów na specjalistycznych kursach Terapii Manualnej prowadzonych wg standardów IFOMPT (International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists), ochronę praw i reprezentowanie interesów Członków zrzeszonych w Stowarzyszeniu, jak również obejmowanie patronatem i organizowanie konferencji naukowych promujących i popularyzujących nowoczesną Terapię Manualną.

Członkostwo w IFOMPT

Miło nam poinformować, że dzięki staraniom Stowarzyszenia nasza organizacja NOMPT PL jest oficjalnie zatwierdzonym w strukturach IFOMPT Członkiem Oczekującym (RIG – Registered Interest Group). Link do strony IFOMPT REGISTERED INTEREST GROUPS.

Od początku rozpoczęcia szkoleń w 2005 roku, celem była droga do IFOMPT. Na dzień dzisiejszy jesteśmy oficjalnie przyjęci w strukturach IFOMPT jako RIG, ze spełnionymi kryteriami, złożoną dokumentacją (curriculum) kursów oraz oceną zewnętrznego audytora uprawnionego z IFOMPT (external assessor). Reprezentacja STM NOMPT PL brała również udział w zjeździe IFOMPT w Genewie w roku 2019.

Obecnie staramy się o pełne członkostwo (MO – Member Organisation), oraz kooperację ze wszystkimi organizacjami pracującymi nad, lub spełniającymi wymagania IFOMPT, aby stworzyć w Polsce tzw. Grupę Parasolową (UG – Umbrella Group), której celem będzie dbanie o jakość i rozwój terapii manualnej według standardów IFOMPT w Polsce.

Statut STM NOMPT PL

Osoby zainteresowane zapoznaniem się ze Statutem prosimy o kontakt z Członkiem Zarządu ds. organizacyjnych – mgr Paweł Wójcik, tel. 605999769, pawelwojcik89@gmail.com

Członkostwo w STM NOMPT PL

W sprawie członkostwa prosze kontaktować się z Członkiem Zarządu ds. organizacyjnych mgr Paweł Wójcik, tel. 605999769, nomtpolska@gmail.com lub pawelwojcik89@gmail.com.

DRUK DEKLARACJA CZŁONKOWSKA NOMPT PL

Prezes: Stanisław Legocki (PT OMT, Instruktor MT)

Wiceprezes ds. nadzoru medycznego: lek. med. Marek Gorczyński, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Członek zarządu ds. naukowych: dr n. med. Michał Szlęzak

Członek zarządu ds. nadzoru merytorycznego: mgr Anna Szal

Członek Zarządu ds. organizacyjnych: mgr Paweł Wójcik

 

Komisja Rewizyjna:

Przewodniczący: mgr Tomasz Woźniak

Zastępca Przewodniczącego: mgr Daria Szatka

Sekretarz: dr n. med. Marcin Świątczak

Kontakt

Osoby zainteresowane Członkostwem oraz w sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z Członkiem Zarządu ds. organizacyjnych:

Paweł Wójcik, tel. 605999769, pawelwojcik89@gmail.com lub nomptpolska@gmail.com

W sprawach dotyczących Terapii Manualnej prosimy o kontakt z Prezesem:

Stanisław Legocki (PT OMT, Instruktor MT), tel. 607113265, slegocki@wp.pl

.

Wszelkie prawa zastrzeżone
X